BUDUJEMY BOISKA

Już trzeci rok Salez żyje w przestrzeni szkolnej przy ul. Świętokrzyskiej. Swoją działalność prowadzą tutaj Salezjańskie Przedszkole oraz Salezjańska Szkoła Podstawowa. Obecnie wybudowany w 1957 roku budynek przechodzi gruntowną modernizację. Wielkim wyzwaniem pozostaje jednak zewnętrzna infrastruktura. Mające 62 lata, pokryte asfaltem boiska nadają się wyłącznie do wyburzenia. Stąd mając na względzie rolę i wagę sportu w salezjańskim wychowaniu, kierując się dobrem dzieci i młodzieży przygotowaliśmy wstępny, koncepcyjny projekt. W jego skład wchodzą:

1. Przeniesienie placu zabaw wraz z przygotowaniem klasycznej murawy (gęsta darń z odpowiednim podłożem i automatycznym systemem nawadniającym).
  2. Wybudowanie boiska do piłka siatkowej i koszykowe.
  3. Wybudowanie boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią do biegów długodystansowych oraz bieżni 100 m oraz skoczni w dal.
  4. Wybudowanie boiska apelowego i do jazdy na rolkach, deskorolkach, wrotkach.
  5. Wybudowanie miejsc parkingowych dla nauczycieli i pracowników szkoły (23 miejsc).
  6. Wybudowanie infrastruktury okalającej (oświetlenie, ławki, inne).
  7. Wybudowanie drogi dojazdowej z rondem do celów bezpiecznego przywożenia i odbierania dzieci samochodem (możliwy 1 min postój)

TRUDNOŚCI:
Brak dostatecznej ilości miejsc parkingowych oraz miejsca parkingowego dla rodziców, lokalizacja zabudowy śmietnikowej.

TERMINY:
wrzesień 2019 – konsultacje projektowe
październik 2019 – kosztorys wykonawczy
listopad – grudzień – poszukiwanie środków finansowych (państwowych, wojewódzkich, miejskich, sponsorskich)
wakacje 2020 – budowa boisk (w wypadku pozyskania środków)

Wszelkie sugestie, propozycje i uwagi prosimy kierować na adres:
boisko@salez-wroc.pl

Już  dzisiaj możemy przekazywać darowizny i dowolne wpłaty na nasze szkolne konto:

zawsze z dopiskiem „Darowizna na cele oświatowe”.

Jednocześnie informujemy, że poszukujemy sponsorów na powyższe przedsięwzięcie (istnieje możliwość PPS, czyli Partnerstwa Prywatno Salezjańskiego z możliwością korzystania z boisk w godzinach popołudniowo-wierczornych na wyłączność)

Wizualizacje projektu przygotowane na WBO w roku 2017