Świetlica

Świetlica szkolna jest miejscem przeznaczonym dla uczniów, gdzie mogą się spotykać, rozwijać się, bawić, uczyć a także formować się na „dobrego chrześcijanina i uczciwego obywatela” w duchu św. Jana Bosko.

Świetlica dla klas 0-2 i dla klas 3-7 jest czynna od 11.30 -17.00 .

Kierownikiem świetlicy jest pani Anna Matecka, natomiast opiekunami świetlicy dla dzieci młodszych są: pani Ewa Kielar, pani Katarzyna Łabówka i siostra Otylia Domalewska

Podczas pobytu w świetlicy wychowankowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach. Są to m.in.:

• zajęcia plastyczno – techniczne, np.: rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny, wyklejanie, witraże na folii, decupaqe, stemplowanie, origami, wydzieranki, rzeźby z masy solnej i gliny, różnorodne prace i ozdoby z wykorzystaniem naturalnych surowców;
  • zajęcia sportowo – rekreacyjne, np.: zabawy na placu zabaw, orliku, sali gimnastycznej, zabawy ruchowe w świetlicy;
  • zajęcia ruchowo – umuzykalniające;
  • zabawy i gry dydaktyczne, np.: gry matematyczne, zabawy z ortografią;
  • zajęcia tematyczne związane z kalendarzem, np.: Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Dzień Babci i Dziadka.
  • zajęcia czytelnicze (bajki i opowiadania tematyczne dla dzieci);
  • zajęcia relaksacyjne.

NAJNOWSZE DZIAŁANIA

WARSZTATY RĘKODZIELNICZE „PALMY WIELKANOCNE”.
Nasze kochane dzieciaczki wyplatały palmy, dla większości to pierwsza taka w życiu przygoda. Prowadząca warsztaty Pani Irenka troskliwie czuwała, towarzysząc przy powstawaniu każdej palmy z osobna. Niepowtarzalne DZIEŁO można nabyć w dniach 19.03-23.03.2018.
Ofiara (jałmużna wielkopostna) w całości przeznaczona będzie na projekt MISYJNY „Plac Zabaw dla dzieci z Bangui Galabadja (nr projektu 00818)”