Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna pełni funkcję służebną wobec całej społeczności szkolnej.Opiekunem biblioteki jest pani Beata Wiśniewska.
Przede wszystkim zaopatruje uczniów w lektury szkolne. Ponadto gromadzi literaturę młodzieżową i literaturę popularnonaukową. W naszym księgozbiorze tematyka religijna skupia się najpełniej na naszych patronach – św. Janie Bosko, św. Edycie Stein i św. Dominiku Savio, ale również jest wiele pozycji w dziale dotyczącym św. Jana Pawła II. Zainteresowani mogą odnaleźć książki przybliżające innych świętych oraz pogłębiające w wiarę. Oprócz książek biblioteka gromadzi czasopisma dla uczniów i nauczycieli. Uzupełnieniem zbiorów tradycyjnych są różnorodne multimedia : encyklopedie multimedialne, filmy o świętych, adaptacje filmowe lektur szkolnych, rozważania i pieśni religijne oraz patriotyczne.

Nasza biblioteka współpracuje ściśle z Miejską Biblioteką Publiczną.    Planowane są wyjścia z młodzieżą do  Biblioteki Grafit przy ul. Namysłowskiej 8. Uczniowie zapoznają się ze zbiorami biblioteki i jej możliwościami informacyjnym. W miarę możliwości będziemy uczestniczyć w spotkaniach autorskich przygotowanych przez tą bibliotekę oraz innych wydarzeniach czytelniczych.

Stały kontakt utrzymujemy również z Towarzystwem im. Edyty Stein. Zainteresowane klasy mają możliwość zwiedzania Domu Patronki, mając wyjątkową okazję poznać Świętą w miejscu, gdzie żyła wraz z rodziną.

Biblioteka jest miejscem spotkań uczniów, którzy poszukują interesującej książki, chcą odrobić zadanie, przygotować pracę grupową. Zaprasza również wszystkich chętnych do posiedzenia w ciszy lub poczytania czasopism .

Dostępne czasopisma:

·        Wiedza i Życie – polecane działy: laboratorium, historia, medycyna, społeczeństwo, nowinki techniczne, recenzje ciekawych książek.

·        Młody Technik  –  polecane działy:  nasi idole-liderzy innowacji, matematyka z ludzką twarzą, chemia inna niż w szkole, na warsztacie, klub wynalazców, fotografia, na podsumowanie – Quiz momentalny.

·        National Geographic. Polska – czasopismo przybliżające regiony, państwa i miasta świata, a przede wszystkim ludzi mieszkających w różnych zakątkach globu.

·        Biuletyn IPN – Biuletyn Informacyjny : miesięcznik Światowego Związku Żołnierzy Armi Krajowej – czasopisma historyczne.

·        Ekonatura – ogólnopolski miesięcznik ekologiczny.

·        Don Bosco – kościół – rodzina – szkoła.

Czasopisma, poza bieżącymi numerami, wypożyczane są do domu.

• Magdalena Zarębska, Projekt Breslau
  • Brandon Mull, Baśniobór cz. 1 i 2