Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna pełni funkcję służebną wobec całej społeczności szkolnej. Opiekunem biblioteki jest pani Katarzyna Szymczyk.

Przede wszystkim zaopatruje uczniów w lektury szkolne. Ponadto gromadzi literaturę młodzieżową i literaturę popularnonaukową. W naszym księgozbiorze tematyka religijna skupia się najpełniej na naszych patronach – św. Janie Bosko, św. Edycie Stein i św. Dominiku Savio, ale również jest wiele pozycji w dziale dotyczącym św. Jana Pawła II. Zainteresowani mogą odnaleźć książki przybliżające innych świętych oraz pogłębiające w wiarę. Oprócz książek biblioteka gromadzi czasopisma dla uczniów i nauczycieli. Uzupełnieniem zbiorów tradycyjnych są różnorodne multimedia: encyklopedie multimedialne, filmy o świętych, adaptacje filmowe lektur szkolnych, rozważania i pieśni religijne oraz patriotyczne.

Nasza biblioteka współpracuje ściśle z Miejską Biblioteką Publiczną.    Planowane są wyjścia z młodzieżą do  Biblioteki Grafit przy ul. Namysłowskiej 8. Uczniowie zapoznają się ze zbiorami biblioteki i jej możliwościami informacyjnym. W miarę możliwości będziemy uczestniczyć w spotkaniach autorskich przygotowanych przez tę bibliotekę oraz innych wydarzeniach czytelniczych.

Stały kontakt utrzymujemy również z Towarzystwem im. Edyty Stein. Zainteresowane klasy mają możliwość zwiedzania Domu Patronki, mając wyjątkową okazję poznać Świętą w miejscu, gdzie żyła wraz z rodziną.

Biblioteka jest miejscem spotkań uczniów, którzy poszukują interesującej książki, chcą odrobić zadanie, przygotować pracę grupową. Zaprasza również wszystkich chętnych do posiedzenia w ciszy lub poczytania czasopism .

Dostępne czasopisma:

·        Wiedza i Życie – polecane działy: laboratorium, historia, medycyna, społeczeństwo, nowinki techniczne, recenzje ciekawych książek.

·        Młody Technik  –  polecane działy:  nasi idole-liderzy innowacji, matematyka z ludzką twarzą, chemia inna niż w szkole, na warsztacie, klub wynalazców, fotografia, na podsumowanie – Quiz momentalny.

·        National Geographic. Polska – czasopismo przybliżające regiony, państwa i miasta świata, a przede wszystkim ludzi mieszkających w różnych zakątkach globu.

·        Biuletyn IPN – Biuletyn Informacyjny: miesięcznik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – czasopisma historyczne.

·        Ekonatura – ogólnopolski miesięcznik ekologiczny.

·        Don Bosco – kościół – rodzina – szkoła.

Czasopisma, poza bieżącymi numerami, wypożyczane są do domu.

• Dahl, Charlie i wielka szklana winda
  • Kozioł, Tajemnica przeklętej harfy
  • Rusinek, Wierszyki domowe
  • Samojlik, Ambaras
  • Kozioł, Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka. Dla młodych odkrywców i podróżników.
  • Santiago, Najfutbolniejsi (trzy tomy)
  • Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach
  • Bruce Cameron, Był sobie pies
  • J. Palacio, Cudowny chłopak
  • Meyer, Cress. Saga księżycowa t.3
  • Magdalena Zarębska, Projekt Breslau
  • Brandon Mull, Baśniobór cz. 1 i 2
  • John Flanagan, Drużyna cz. 7
  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo. Czerwone krzesło
  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo. Gra
  • Emilia Kiereś, Kwadrans

SERIE

• BAŚNIOBÓR, B. MULL
  • PIĘĆ KRÓLESTW, B. MULL
  • PERCY JACKSON I BOGOWIE OLIMPIJSCY, R. RIORDAN
  • SKLEPIK OKAMGNIENIE, P. BACCALARIO
  • SPIRIT ANIMALS, B. MULL I i inni
  • ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ, H. WEBB
  • WOJNY DOROSŁYCH – HISTORIE DZIECI
  • CZYTAM SOBIE (trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci)
  • ASTERIKS I OBELIKS, R. GOSCINNY

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

ul. Świętokrzyska  45-55

PONIEDZIAŁEK:  9:00 – 15:00

WTOREK: 8:00 – 15:00

ŚRODA: 8:00 – 14:30

CZWARTEK: 8:00 – 14.00

PIĄTEK: 8:00 – 12:30

BIBLIOTEKA WIRTUALNA

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej wirtualnej biblioteki.

BIBLIOTEKA WIRTUALNA – naciśnij, aby wejść.